تبلیغات
تقدیر - ***** هشدارهای امنیتی که باید ، باید، باید حتماً بدانید*****

ساقیا بده جامی زان شراب روحانی ... تا دمی بیاسایم زین غبار جسمانی

***** هشدارهای امنیتی که باید ، باید، باید حتماً بدانید*****

نویسنده :سهیل بی نشون
تاریخ:شنبه 25 دی 1395-05:24 ب.ظ

 خواندن این مطالب به شدت توصیه می گردد. آگاهی حق شماست:

1- در هنگام عبور پیاده از خیابان، کیف خود را با دست راست و کمترین فاصله به منتهی الیه راست خود حمل کنید.
2- از معرض نمایش گذاشتن طلا و زیور آلات خود در محیط های عمومی جداً پرهیز کنید.

3- در هنگام استفاده از موبایل سعی کنید از هندز فری استفاده کرده و یا در غیر این حالت، به اطرافتان نگاه کنید و هوشیاری از خود به خرج دهید تا در بروز خطر بتوانید عکس العمل مناسب نشان دهید.
4- در هنگام سوار شدن به تاکسی سعی کنید در صندلی جلو بنشینید و هرگز از مسافرکش های شخصی و یا با تابلوی جعلی آژانس روی سقف آنها، استفاده نکنید. (ادامه مطلب را ببینید)


5- قبل از سوار شدن به تاکسی، ظواهر راننده و خود رو را با نگاه خود بررسی کنید، به هیچ عنوان شروع به بحث و گفتگو با راننده و یا مسافران در هیچ موضوعی نکنید. اگر مونث هستید، در وسط جاده از سوار شدن به خودروهایی که دو یا سه نفر مسافر مرد دارد پرهیز کنید.
6- در محیط های عمومی از کسانی که می خواهند به زور به شما چیزی بفروشند و یا توصیه ای به شما بکنند فاصله بگیرید. به هیچ عنوان با هم نوع خود در اولین برخورد صمیمانه برخورد نکنید. اگه چیزی را به قیمت ارزان به شما بفروشند قبول نکنید.
7- فال گیری ، عمل خلاف شرع و حرام است و هم از لحاظ عقلانی درست نیست. کسانی که علی الظاهر چیزهایی به شما می گویند که شاید بدون اطلاع شما از شما تحقیق کرده باشند و یا حرف های پریشان و مختلفی بزنند تا ببینند اگر برای شما درست افتاد، ادامه دهند و به نحوی شما را سرکیسه کنند.
8- از بازکردن درب منزل خود بروی غریبه ها تحت هر عنوانی بپرهیزید و آنرا بر عهده مسئول ساختمان بگذارید. فریب حقه های آپارتمانی زیر را نخورید:
- من مهمان همسایه بالایی هستم زنگشان خراب است ممکن است در را باز کنید.
- من همسایه جدید شما هستم هنوز کلید ندارم، (جا گذاشته ام و ...) ممکن است .....
- کتاب نمی خواهید؟ کتاب رایگان....
- از مخابرات هستم یک وسیله الکترونیکی باید کار بگذاریم صد هزار تومن لطفا بیاورید امضاء کنید و ...
- توری نصب می کنیم زیر قیمت بیاییم اندازه بزنیم؟
- سرویس کولر انجام می دهیم ، شوفاژ کاریم و ... همسایه تان نیستند قرار بود کولرشان، موتورخانه و ...سرویس کنیم ...
-  من شبگرد ، کارگر شهرداری و ... هستم. لطفا عیدانه ما را بیاورید.
9. خدمات آب، برق، گاز و تلفن رایگان می باشد و هیچ ماموری حق دریافت سرویس حضوری خدمات از شما ندارد چه نقد چه بصورت کارتخوان.
10 - عیدی به کارگر و شب گرد، وظیفه شما نیست. شما مالیات سالانه پرداخت می کنید و آنها وظیفه دارند در نظافت محل شما کوشا باشند. شبگرد یک عضو توافقی هست. و از لحاظ قانونی می توانید پولی پرداخت نکنید.
11. کدهای شارژ رایگان خدمات ایرانسل و همراه اول مطمئنا از طرف این اپراتورها ارائه نمی شود، بلکه اینها از طرف شرکتهای خصوصی برای استفاده های تبلیغاتی از شماره شما هست. در حقیقت شاید در اولین بار به شما ده هزار تومان بدهد اما اول، اطلاعات شما ممکن است مورد سرقت قرار گیرد، دوم صد ها برابر این پول بخاطر ارائه شماره شما به شرکتهای تبلیغاتی ، سود دریافت می کنند و دائما شاهد تبلیغات در گوشی خود خواهید بود.
12- فریب خدمات تلفنی و یا پیامکی را نخورید، در قسمت زیر کاملا توضیح می دهم:

الف - خدمات تلفنی:

  شما برنده جایزه تلوزیون، موبایل، سرویس قابلمه ، سیم کارت رایگان، خودرو سواری و ... شده اید، اطلاعات و شماره حسابتان را به ما بدهید.
(در ادامه ی این ترفند شرایط و موانعی می گذارند تا حسابتان را خالی کنند)

نمونه ای از این ترفند:

 یک نمونه ازین ترفند های کلاهبرداری حرفه ای از طریق تلفن به این صورت است که حدود ده نفر کمتر یا بیشتر در این قضیه مشارکت می کنند، همگی سارق هستند و با یک خط تلفن یا موبایل که به نام خودشان هم نیست به شما زنگ میزنند. شخصی که زنگ میزند، متن مورد نظرش را صدها بار با همکاران سارق خود تمرین کرده است و تیم پشت سر او با ترفندهای صوتی حرفه ای سعی می کنند صداسازی انجام دهند تا شما مطمئن شوید که به یک شرکت و اداره واقعی متصل شده اید، در پشت صدای مخاطب، صدای انواع دستگاه های اداری و صحبت های همکاران را خواهید شنید، یکدیگر را صدا میزنند و یا مشغول راهنمایی هستند و ... صدای مرد و زن هایی را میشونید که علی الظاهر ارباب رجوع هستند، تمامی اینها صحنه سازی و دکوراسیون سرقت آنهاست !!! تا ذهن شما مطمئن شود و با آرامش و سرعت بیشتری با آنها همکاری کنید!

نمونه های این حقه های تلفنی بسیارند:
- برنده شدن 5 میلیون تومان از سرویس همراه اول یا ایرانسل و ...  ولی شرط بر این است که شما حداقل در حساب بانکی خود مثلا چند میلیون تومان حداقل داشته باشید. معمولا هم عجله دارند وگرنه این جایزه را از دست خواهید داد !
- آنها شما را به عجله و وسوسه می اندازند تا شما هرطور شده حتی از حساب آشنایان خود استفاده کنید و شماره حساب و مشخصات یکی از اعضای فامیل خود را به آنها بدهید.
- در اولین مرتبه ممکن است مقداری پول واریز کنند تا شما تشویق شوید و شماره حساب بیشتری به آنها بدهید ولی یقین بدانید تا فردا صبح، کل حساب شما یا فامیلتان را خالی کرده اند. آنها معمولا در بانک ها همکار دارند و این کارهای بانکی را مخفیانه انجام می دهند.

ب - خدمات پیامکی :

     نمونه بارز و گل سر سبد این کلاهبرداری پیامکی ، فروشگاه اول مارکت برنامه دورهمی شبکه نسیم (3080) می باشد که تا کنون صدها میلیارد تومان از طریق گوشی های مردم به سرقت برده است. در اولین پیامک، شما را تشویق می کنند که فلان کد را بزنید تا در قرعه کشی شرکت داده شوید. حتی ممکن است به شما بگویند که این پیامک ده هزار تومان از شما کسر می کند. ولی در پیامک های بعدی به این موضوع اشاره نمی کنند و شما ندانسته، پشت سر هم اجازه می دهید تا بارها و بارها ده هزار تومان بدهکار شوید و یا از دست بدهید. حتی اگر این مبلغ شارژ را نداشته باشید، به حساب شما منظور می شود تا هر زمان که موجود بود و شارژ کردید، از حسابتان برداشت شود.
      تا کنون، اول مارکت با صدها هزار نفر شاکی، جواب شاکیانش را اینطور می دهد که ما اعلام کرده بودیم ده هزار تومان کم می کنیم و خودتان پذیرفتید! در حقیقت، شما با تایید پیامکهای اینگونه، شاید ندانید که یک برنامه مخفی را تایید می کنید که به آن اجازه می دهد وارد گوشی شما شده و به اطلاعات گوشی شما دسترسی پیدا کند و هر زمان که برنامه نویس آنرا تنظیم کرده باشد، چه بصورت عمدی یا اتفاقی از حساب شما پول برداشت کند.
شاکیان زیادی اعلام کرده اند که حتی چندین ماه پس از لغو عضویت در امثال این کلاهبرداران پیامکی، از حسابشان کسر شده است و یا صورتحساب سیم کارت دائمی، آنها را متضرر و بدهکار کرده است بدون اینکه خدماتی دریافت بدارند!
      شما به هیچ وجه، از دستور العمل پشت پرده پیامکی آن برنامه خبر ندارید. ممکن است در پیامک نوشته باشند که کد 1 را برای تایید ارسال کنید، اما در برنامه نویسی پنهان که شما آنرا نمی بینید، ارسال کد 1 را اینطور تعریف کرده باشند که این برنامه مخرّب؛ یک برنامه و اپلیکیشنی را مجاز شده است که درون گوشی شما بدون اطلاع شما آپلود و جاسازی و ثبت نماید و این برنامه، بدون اینکه شما بدانید از طریق اینترنت با مرکز برنامه نویسی آن کلاهبردار مرتبط است و فقط کافی است شخص کلاهبردار، اراده کند تا که این برنامه مثل یک سارقی که در منزل شما پنهان شده است، سر به زنگاه اطلاعات و یا اموال شما را سرقت کند.
     ممکن است شما ماه ها قبل یک برنامه تفریحی پیامکی را فعال و پس ا استفاده غیر فعال کرده باشید ولی در اصل بدون اینکه متوجه باشید، 6 ماه بعد متوجه می شوید شارژ گوشی شما زود به پایان میرسد بدون اینکه استفاده خاصی از گوشی تان کرده باشید و یا اینکه به حساب خط دائم شماف مبلغ زیادی نوشته شده است.
متاسفانه مسئولین در این خصوص تا کنون فقط توانسته اند جسته و گریخته از رسانه ها هشدار بدهند ولی قادر به ریشه کنی آن نیستند.

پس نتیجه:

     هیچ مسابقه پیامکی و یا خدمات پیامکی حتی کتابخوانی،مطالب علمی، مذهبی و .... را درون گوشی خود راه ندهید مخصوصا اپلیکیشن های فارسی. اگر شخصی به شما اعلام کرد که جایزه ای برنده شده اید، خونسردی خود را حفظ کرده و بدون عجله و وسوسه انگیزی به دقت گوش کنید. از طریق منابع اصلی مانند نیروی انتظامی و صدا و سیما و سایر ارگانهای مربوط بوسیله یک خط و گوشی مجزّا استعلام بگیرید. چرا که حتی ممکن است شما در ظاهر شماره 110 را وارد کنید ولی بطور کامل، گوشی شما هک و در اختیار هکرها باشد و آنها بجای پلیس با شما صحبت کنند. این بدترین وضعیت موجودی است که ممکن است برایتان پیش بیاورند. حتی می توانند بجای شما به کسانیکه به شما زنگ میزنند جواب بدهند یا مکالمات شما را شنود کنند. پس این اخطار را جدی بگیرید.
    هدف من از این آگاهی رسانی ف این بود که بتوانم حداقل یکنفر را از این شیادی های پنهان، مطلع سازم. بدیهی است که ارسال این متن به دوست عزیز و آشنای خودتان و اشتراک سازی این آگاهی رسانی، عده ی زیادی را از این خطرهای پنهان آگاه ساخته و نجات دهد. منتظر انتقاد و پیشنهاد شما هستم.

http://fadayeto.mihanblog.com/
 نوع مطلب : داستان واقعی 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
آموزش آشپزی
یکشنبه 30 مهر 1396 01:20 ق.ظ
ممنون عالی بود
پاسخ سهیل بی نشون : ممنون سرناز
آی تی
چهارشنبه 19 مهر 1396 05:01 ب.ظ
ممنون خیلی خوب بود
پاسخ سهیل بی نشون :
مناقصه
جمعه 14 مهر 1396 04:34 ق.ظ
ممنون اطلاعات خوبی بود. لطفا اگر
اطلاعات کامل تری دارید در سایت قرار دهید
FC2Live
چهارشنبه 12 مهر 1396 12:50 ق.ظ
ممنون از وبلاگ خوبتون. به سایت ما هم حتما سر بزنید
هتل نزدیک حرم
پنجشنبه 6 مهر 1396 12:37 ب.ظ
ممنون از وبلاگ خوبتون. به سایت ما هم
حتما سر بزنید
آیین نامه رانندگی
چهارشنبه 5 مهر 1396 02:34 ق.ظ
ممنون عالی بود
پاسخ سهیل بی نشون :
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.