تبلیغات
تقدیر - طایفه "فیوج" را بهتر بشناسید.

ساقیا بده جامی زان شراب روحانی ... تا دمی بیاسایم زین غبار جسمانی

طایفه "فیوج" را بهتر بشناسید.

نویسنده :سهیل بی نشون
تاریخ:چهارشنبه 15 شهریور 1396-09:44 ق.ظ

طایفه ی فیوج از کجاست؟ و عمده فعالیت آنها چیست؟


عده ای از فیوجی ها با لباس مبدل پلیس دستگیر شده اند.

     چند سال قبل هنگامی که روی وانت داشتم میوه خالی میکردم متوجه ماشینی شدم که به من اشاره میکرد به طرفش بروم. درحالیکه کیف کمری پر از پول به خودم بسته بودم به طرفشان رفتم. بصورت دست و پا شکسته انگلیسی و فارسی را با لهجه عربی صحبت میکرد و یک خانوم هم کنارش نشسته بود. به من گفت که میخواهم بروم پمپ بنزین و پول ایرانی هم ندارم. اگه ممکن هست شما برایم تبدیل کنید. من تقاضایش را رد کردم و آنها شروع کردند به حقه بعدی و خواستند با پولهای ایرانی آشنا شوند. متاسفانه من هم سادگی کردم و اجازه دادم جلوی چشمهایم پولها را از کیفم خارج کنند تا نگاه کنند. در هنگام برگشت پولها پایشان را گذاشتند روی گاز و فرار کردند. یک ماشین هم کنار من ایستاده بود و نگاه میکرد. راننده اش پرسید: ببینم پولت رو زدند؟ من اینجا پارک کردم چون بهشون مشکوک شدم.
نگاهی به پولهایم کردم و احتمال دادم حدود 80 هزار تومان دزدی کرده اند ولی نمی توانستم ریسک کنم و دنبالشان بروم چون ممکن بود همین ماشین نقشه داشته باشد تا میوه ها را از من بدزدد. متوجه شدم که هم ماشین اول و هم ماشین دوم در جایی پارک کرده بودند که دور از دید دوربین مدار بسته بود. بخاطر همین بود که از من میخواستند از وانت پیاده شوم و به طرفشان بروم تا از دید دوربین دور باشند.

     دو روز قبل از امروز همین طایفه فیوج، به مادرم در وسط خیابان برخوردند. و به بهانه اینکه میخواهند برای مادرشان طلا بخرند با چرب زبانی به زور النگو و گردن بند مادرم را در آورند و در داخل کیسه ای که داخلش لباس بود گذاشتند و به مادرم دادند. گفتند این لباسها را به فقرا بدهید تا در حقمان دعا کنند.
     وقتی مادرم  برگشت متوجه شد طلاهایش نیست. نگو که کیسه را سوراخ کرده بودند و از انتهایش طلاهایش را ربوده بودند.

حال بیشتر با این طایفه ی دزد آشنا شویم:

دنیای تبهکاری باند فیوج ها
نگاه کارشناسانه به باندی که مجرم پرورش می دهد    سال های زیادی است که شبکه های تبهکاری مخوفی که گردانندگان آن اعضای طایفه فیوج هستند پلیس را با دوئل های تحقیقی و اطلاعاتی زیادی مواجه کرده است.
    این دزدان وقتی دستگیر شدند نگران نیستند تا جایی که یكی از تبهکاران جوان با خونسردی گفت در زندان تنها نیست و بستگان زیادی دارد که دور هم هستند.
    فیوج؛ این واژه غریب چندین سالی است كه بار ها و بار ها شنیده می شود، طایفه فیوج گروهی خانه به دوش هستند که از سرزمین  هند به کشورمان آمده اند و با پوشش های مختلف دست به دزدی های گسترده می زنند. این تبهکاران هم اکنون در چند استان کشور زندگی زیرزمینی دارند و شناسایی آنان شاید سخت باشد، ولی پلیس در تعقیب سایه به سایه اعضای خلافکار این طایفه بزرگ هست.
    اعضای این طایفه بزرگ از سالیان بسیار دور بیابانگرد بوده اند و در شبه قاره هندوستان زندگی می کردند و زبان مشترک شان زبان رومی است. این طایفه در قرن 11 میلادی سرزمین خود را ترک و به سوی غرب مهاجرت کردند و به چند دسته تقسیم شدند. دسته ای از آنان وارد خاک ایران شدند. دسته ای به عربستان و سوریه، دسته ای به ارمنستان و دسته آخر به اروپا رفتند، اما دسته ای از آنان که از مرزهای شرقی و جنوب شرقی وارد ایران شده بودند ابتدا کرمان را برای زندگی انتخاب کردند، سپس در نقاطی همانند کرمانشاه، کردستان، مازندران، گرگان، فارس، اصفهان، بوشهر، آذربایجان، همدان، زنجان، خراسان، تهران و کرج ساکن شدند.
    اعضای این طایفه بزرگ در مسیر تحولات خود به زبان فارسی، لری، کردی، ترکی و عربی مسلط شدند و حتی در رفت و آمد های غیرقانونی شان به کشور های دیگر به زبان هندی، اردو، عربی، روسی، چینی، انگلیسی و ایتالیایی نیز آشنایی کامل پیدا کردند.
   
    آداب و رسوم فیوج ها
    در هر دسته از فیوج ها یک مرد که سن بالایی نیز دارد به عنوان رئیس شناخته می شود که نقش پایان دادن به اختلافات و مشاجرات درون قبیله ای را دارد و وظیفه تقسیم اموال دزدی را برعهده می گیرد، فرد کولی در جامعه فیوج تابع بی چون و چرای این قوانین است و رئیس طایفه صاحب اختیار جان و مال همه افراد زیردست خویش است و تنها فرمان وی قابل اطاعت و اجرا است.
    در این جامعه غیرعادی، بسیاری از دختران زیر 20 سال ازدواج می کنند و خانواده عروس برای اعلام موافقت با ازدواج از خانواده داماد شیربها می گیرد و مبلغ شیربها براساس مهارت های تبهکارانه عروس خانم است. به طور مثال، اگر عروس سرقت کف زنی و سرقت خانه روی یا رانندگی و آشپزی بداند یا آشنایی به زبان های مختلف دنیا داشته باشد برای هر كدام از مهارت هایش ارزش جداگانه ای قائل می شوند و مبلغ شیربها را بر مبنای آن تعیین می کنند. البته ازدواج های آنان درون طایفه ای است و با شخص غیر از طایفه ازدواج نمی کنند.
    طایفه فیوج در نقاط گوناگون جهان، مذهب رسمی کشوری که در آن ساکن هستند را می پذیرند، ولی آنچنان به آداب و رسوم مذهبی مقید نیستند.
    این افراد بی سواد یا کم سواد هستند و در بدن آنها خالکوبی به فراوانی وجود دارد، بیشتر از لباس های هندی، پاكستانی و کردی استفاده می کنند و در خانه هایشان دکور های هندی و پاکستانی زیادی دیده می شود.
   
    تیره های فیوج ها
    کولی ها در مناطق مختلف دنیا به اسم ها و شهرت های مختلف مشهورند، به عنوان مثال هلندی ها آنان را هایدن یعنی کافر، بت پرست، ترک ها به اسم چنگانه به معنی چنگ زدن، عرب ها حرامی، مصری ها به اسم عجر یعنی بی عفت، اسپانیایی ها جیتانو، هندی ها مانوش و آلمانی ها زیگرنر می شناسند، اما در ایران آنها به فیوج یا کولی ها معروف هستند و به 3 طایفه بزرگ به نام های طایفه سندی که خود شامل 9 تیره، طایفه بداغی سوری که شامل 8 تیره و طایفه بداغی جودکی که شامل 9 تیره هستند.
   
    طایفه سندی
    چنگیزی، بخشی، پاهنگه، افغونها، پاشاخانی، رعت واره، آقاجانی، نهاوندی و علی واره تیره های این طایفه فیوجی هستند.
   
    طایفه بداغی سوری
    این تیره به عرب ها شباهت دارند که قبیله ای در سرزمین های اشغالی زندگی می کردند که از آنجا به اردن، عراق و سپس به ایران آمده اند. عراقی، حیدری، میرزابیگی، تانویس یاگر، حسینی، قربان خانی، اصفهانی، نامداری و سگ واره تیره های این طایفه فیوجی هستند.
    طایفه بداغی جودکی
    این طایفه چند فیوجی خطرناک ترین طایفه به حساب می آید که بیشتر شبیه کرد ها هستند، جودکی، کلاه سیاه، دست و رو نشسته، عراقی، بابایی، میخانی، یرونچخن و سنقری تیره های این طایفه خطرناک را شامل می شوند.
   
    فعالیت های تبهکارانه فیوج

 باند پسرخاله ها یکی از شبكه های مهم تبهکار بود که از طایفه فیوج کلید خورد، در این باند 11 تن از تبهکاران حرفه ای فیوج دست به سرقت های گسترد ه ای در کشور های حاشیه خلیج فارس و کشور های جنوب شرقی آسیا زده بودند. اعضای این باند با خروج غیرقانونی از کشور و ورود غیرمجاز به کشور های خارجی، در فروشگاه ها و مراکز تجاری اقدام به کف زنی و سرقت می کردند.
    رئیس این باند به هزار سرقت در آن کشور ها اعتراف کرد.
    یکی دیگر از شبکه​های تبهکاری فیوج ها، بوفالو ها بودند، اعضای این باند را 15 تن از سابقه داران فیوج تشکیل داده بودند که با پوشش پلیس طعمه هایشان را در اطراف بانک ها، مراکز تجاری و صرافی ها شناسایی می کردند و در کمترین زمان ممکن آنها را مورد دستبرد قرار می دادند. رئیس این باند معروف به بوفالو پس از آزادی از زندان دوباره فعالیت های مجرمانه اش را ادامه داده است.
   
    باند «لطیف»
    رئیس این باند که همراه 6 تن دیگر از همدستانش تحت عنوان ماموران پلیس دست به دزدی می زدند پس از چندین ماه تعقیب و مراقبت های شبانه روزی دستگیر شدند و به بیش از 60 سرقت اعتراف کردند که ارزش یکی از دزدی هایشان 120 میلیون تومان بود. رئیس باند هنگام فرار با اصابت 3 گلوله پلیس از فرار بازماند.
    باند «امین آبگوشت»
    اعضای 4 نفره این باند به 30 سرقت و کف زنی اعتراف کردند و صد ها تن از طعمه های آنان در شکایت هایشان ادعا کرده
    بودند که کف زنی ها
    به​حدی سریع بوده است که نتوانستند دزدی را تشخیص بدهند.
   
    باند چشم بادامی ها
    این باند بیشتر در کشور های جنوب شرقی آسیا فعالیت می کرده اند و در یکی از سرقت هایشان با پوشش پلیس مالزی از تیم ملی تیراندازی ایران سرقت کرده اند.
   
    باند عزیز قلدر
    24 تن از اعضای این باند جزو حرفه ای ترین ها و بیشترشان سابقه دار بودند و بار ها توسط پلیس دستگیر شده بودند، رئیس این باند که قبلاً عضو باند بوفالو ها بوده پس از آزادی از زندان تشکیل باند جدیدی داده بود و با تغییر شگرد به دزدی از خانه های ویلایی و آپارتمانی روی آورده بود که در بازجویی ها به 300 سرقت اعتراف کردند که ارزش اموال به بیش از 500 میلیارد تومان می رسد.


  کافی است در قسمت تصاویر گوگل سرچ فقط بنویسید فیوج تا متوجه شوید تمام این طایفه، دزد و جیب بر و سارق هستند.

من به نوبه ی خودم در شناساندن این طایفه ی خطرناک کوشا بودم. شما هم می توانید در این امر سهیم باشید با به اشتراک گذاری مطالبم. مطلب هشدارهای ایمنی را هم بخوانید. بسیار متشکرم
نوع مطلب : داستان واقعی 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
آموزش آشپزی
یکشنبه 30 مهر 1396 09:07 ب.ظ
ممنون از وبلاگ خوبتون. به وبلاگ ما هم سر بزنید.
پاسخ سهیل بی نشون : جشم راستی وبلاگتون بازدید کردم. متاسفانه قسمت ارسال پاسخ شما هم فیلتره و هم هر نظری میذاریم ثبت نمیشه و ارور میده.
آموزش آشپزی
یکشنبه 30 مهر 1396 01:20 ق.ظ
این مطلب تون هم خوب بود
پاسخ سهیل بی نشون : ممنون آشپز باشی
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.